Yardım

Minerva’da CSM Bilişsel Beceri Ölçme Testlerini nasıl gerçekleştiririm?

Minerva’ya üye olduktan sonra sağ üst köşede yer alan “giriş” butonuna tıkladıktan sonra Giriş formu görülecektir. Burada e-mail adresi ve şifre bilgilerini forma tanımladıktan sonra sisteme giriş yapılabilir.

Bu aşamada, web sayfasında Testler bölümü aktif olup kullanıcı tarafından görülecektir. Tüm testler, veli değerlendirme ölçeği ve rapor alt baslıkları aktif olup, kullanıcı bunlardan birisine tıkladığında Kampanya ekranı görülecektir.

Kampanya ekranındaki kampanya kodunu tanımlayarak devam edildiğinde Testlerin Seçimi ve Fatura Adres Bilgileri ekranı görülmektedir. Bu aşamada, tek bir test seçilebildiği gibi testlerin tamamı da seçilebilir. Seçim yapılan testlere göre toplam ödenecek tutar da görülmektedir. Fatura adres bilgileri ve telefon bilgisi tamamlandıktan sonra devam butonuna tıklanarak Ödeme Bilgileri ekranına geçilir.

Ödeme bilgileri ekranında, kullanıcı ödeme yapacağı kart bilgilerini ilgili formu doldurarak sisteme tanımlar. Daha sonra Ödeme yap butonuna tıklayarak bu aşamayı tamamlamış olur. Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra tüm testlerin uygulama aşamasına geçilir.

Testin Uygulama aşamasında, sırasıyla uygulanan demo ve teste başla seçenekleri mevcuttur. Demo aşaması tamamlanmadan teste başlanamaz. Demo aşamasında kullanıcının testi anlaması ve nasıl uygulayacağını öğrenmesi amaçlanmaktadır. Demo aşamasında herhangi bir veri kaydı tutulmamaktadır. Kullanıcının teste basla aşamasına geçtiğinde kayıt tutulmakta olup tek bir hakkı olduğunu unutmaması gerekir. Resimli anlatımı aşağıda mevcuttur.

  • slidebg1
  • slidebg1
  • slidebg1
  • slidebg1
  • slidebg1
  • slidebg1