CSM Ölçme Testleri S1 (Web Tabanlı )

CSM Ölçme Testleri S1 (Web Tabanlı )

Web sayfamızın giriş ve hesap oluştur bölümünden sisteme üye olunarak evinizde ya da sizin için uygun bir ortamda gerçekleştirebileceğiniz testleri içeren ürünümüzdür. Ürün aşağıda belirtilen testleri içermekte olup, kullanıcı ihtiyacına göre sadece bir testi alabildiği gibi tüm testleri de tercih edebilir.

image

Seçici Dikkat Testi:

  • Bu testin temel amacı, katılımcının dikkatini ve dikkatini kontrol edebilmesini ölçmektir.

Sürekli Performans Testi:

  • Bu test, katılımcının dikkatini sürdürebilmesi ve dolaylı olarak dürtü kontrolünü (impulsivity) ve seçilmiş dikkatini dolaylı olarak da dikkat dağınıklığını (Distractibility) değerlendirmektedir.

Dikkat Yönlendirme Testi:

  • Bu test, katılımcının yürütücü işlevlerini (kurallar, kategoriler ve hızlı karar verme) ve bir yönergeden diğerine hızlı ve doğru bir şekilde geçip geçemediğini yani esnekliğini ölçmektedir

İşleyen Bellek Testi:

  • Bu test ile katılımcının işlevsel belleğinin yani hafızasının değerlendirilmesi amaçlanmaktadır. İşlevsel bellek, bilginin işlenmesini ve geçici olarak tutulmasını sağlayan bir bilişsel arabellek olarak tanımlanabilir.

C-Opt Testi:

  • Bu test ile katılımcının mantık ve planlama yeteneklerini içeren problem çözme becerisi ölçülmektedir. Test boyunca, olabildiğince az hamle yapılması ve tüm işlemlerin en kısa sürede tamamlanması hedeflenmektedir.

Önemli Not:

  • Testin nasıl gerçekleştirileceğini açıklamak için demo uygulaması mevcut olup, kullanıcı kendi kendine testi gerçekleştirebilir. Test sonuçları kullanıcıya raporlanmakta ve çıktı olarak sunulmaktadır.

Web Tabanlı Testler Resimler