Hakkımızda

image

Minerva Protechnology'e Hoşgeldiniz

Çocuklarımızın akademik başarısını artırmak ve onları hayata daha iyi hazırlamak için 6-14 yaş arası dönem oldukça kritiktir. Beynin esnek ve değişebilen özelliğinin en fazla olduğu bu dönemde çocukların bilişsel becerileri kolaylıkla geliştirilebilmektedir.

Problem Çözme, Bilişsel Esneklik, İşleyen bellek (hafıza), Dikkat ve Hız, temel bilişsel beceriler olarak tanımlanmaktadır. Bununla birlikte son yıllarda dil ve matematik de bu beceriler arasında değerlendirilmektedir. Gerçekleştirilen bilimsel araştırmalara göre, çocukların bilişsel becerilerinin geliştirilmesi hem öğrenme süreçlerini kolaylaştırmakta hem de başarılarını artırmaktadır.

Bu kapsamda, bireylerin kognitif becerilerini ölçen CSM Bilişsel Becerileri Ölçme Testleri geliştirilmiştir. Program, Seçici Dikkat Testi, Sürekli Performans Testi, Dikkat Yönlendirme Testi, İşleyen Bellek Testi, C-Opt Testi ve Veli/Öğretmen Değerlendirme ölçeklerini içermektedir. Testlerin gerçekleştirme sürecinde Kinekt sensörü kullanılmakta ve bireyin odaklanması ile ilgili hareketler dünyada ilk defa bu sistemle ölçülmektedir. Bireyle ilgili tüm test sonuçları detaylı olarak raporlanmakta ve gelişim fırsatları tanımlanmaktadır.

Bilişsel becerileri geliştirmek isteyen birey için, CSI Programı (BrainCraft Uygulaması) tasarlanmıştır. Bireyin CSM Bilişsel Becerileri Ölçme Testlerindeki puanlarına bağlı olarak bireye özgü gelişim planlaması hazırlanmakta, birey hazırlanan bu plan içerisinde CSI programına katılmaktadır. Bireyin tüm becerileri ilgili performans sonuçları raporlanmakta ve gelişimi izlenmektedir. Aylık periyodlarla performans gelişimleri PDR uzmanlarımız kontrolünde aileyle birlikte izlenir ve bir sonraki ayın planlanması dinamik olarak gerçekleştirilir. Böylelikle bireyin bilişsel becerilerinin gelişim süreci aileyle birlikte adım adım izlenir.

Yine çocukların okuma ve anlama becerilerini geliştirmek için IRS Akıllı Okuma Sistemi geliştirilmiştir. Keyifle okumaya çalışmalarını sağlamak amacıyla bu yönde özel öyküler tasarlanmış ve bu öyküler IRS (Akıllı okuma sistemine) taşınmıştır. Burada, birey hazırlanan öyküleri sesli okumakta, hatalı okuduğunda sistem tarafından durdurulmakta ve birlikte doğrulama yaptıktan sonra devam edilmektedir. Birey kimseye ihtiyaç duymadan program eşliğinde kendi kendine okumasını ve anlamasını geliştirmektedir. Yine diğer ürünlerimizde olduğu gibi bireyin performansı ölçülmekte ve aileyle birlikte gelişim süreci takip edilmektedir. Minerva Teknoloji A.Ş. kendi alanında ulusal ve uluslararası deneyime sahip uzman araştırmacılarla eğitim ve sağlık hizmetlerine katkı sağlayan bilgi teknolojileri esaslı ürünler geliştirmektedir. Sunduğu ürün ve hizmetlerin kalitesi ile bireylerin kişisel gelişimine değer katan yetkin bir teknoloji firması olarak bu alanda yerini almıştır.