IRS Akıllı Okuma sistemi

IRS Akıllı Okuma sistemi

Çocukların okuma ve anlama becerilerini geliştirmek için IRS Akıllı Okuma Sistemi geliştirilmiştir. Keyifle okumaya çalışmalarını sağlamak amacıyla bu yönde özel öyküler tasarlanmış ve bu öyküler IRS (Akıllı okuma sistemine) taşınmıştır.

Burada, birey hazırlanan öyküleri sesli okumakta, hatalı okuduğunda sistem tarafından durdurulmakta ve birlikte doğrulama yaptıktan sonra devam edilmektedir. Birey kimseye ihtiyaç duymadan program eşliğinde kendi kendine okumasını ve anlamasını geliştirmektedir. Yine diğer ürünlerimizde olduğu gibi bireyin performansı ölçülmekte ve aileyle birlikte gelişim süreci takip edilmektedir.

image

IRS Akıllı Okuma sistemi

  • Bu çocukların rahat hatta keyifli şekilde okumaya çalışmalarını sağlamak amacıyla bu yönde özel öyküler tasarlanmış ve bu öyküler IRS (akıllı okuma sistemi) programına taşınmıştır.
  • Burada birey hikayeleri kendi kendine sesli okumakta, hatalı okuduğunda sistem tarafından durdurulmakta, birlikte doğrulama yaptıktan sonra devam edilmektedir. Birey kimseye ihtiyaç duymadan program eşliğinde kendi kendine okuma ve anlama becerisini geliştirmektedir.
  • Okurken eğlenmesi ve keyifle okuması için hikayenin konusuna uygun karakter seçimi yapabilmekte ve o karakterle birlikte hikayeyi okuyabilmektedir.
  • Okunan kelime sayısı, yanlış okunan kelimeler, düzeltilen kelimeler ve okuma hızı gibi bireye ait performans göstergeleri ölçülmekte ve akranları ile karşılaştırmalı olarak raporlanmaktadır. Aile ya da öğretmen bireyin gelişim sürecini kolaylıkla takip edebilmektedir.
  • Bireyin okuma performansına bağlı olarak, sistem dünya klasikleri arasında eserleri olan yazarlara ait madalyalar ile katılımcıyı ödüllendirmektedir. Burada bireyin motivasyonunu artırmakla birlikte edebi eserlere ve yazarlarına yönelik ilgi uyandırmak da hedeflenmektedir.
  • Bu sistemle bireyin okuma ve anlama becerisi geliştiği gibi öğrenme süreçlerine ve başarısına da destek sağlamaktadır.
  • IRS Akıllı Okuma Sistemini uygulamalarını Android işletim sistemi ile kullanmak mümkün olup, bu uygulamaları temin etmek için Google Play marketlerinden indirebilirsiniz.

IRS Akıllı Okuma sistemi Resimler